KNINSKI OSNOVNOŠKOLCI NA ''ŠIMIĆA VRELU''

80-ak učenika osnovne škole Dr. Franje Tuđmana i područne osnovne škole u Golubiću provelo je petak ujutro (20.3.) na crpnoj stanici ''Šimića vrelo''. Naime, kako smo i najavili, organizirali smo za njih edukativno druženje u susret Svjetskom danu voda koji se obilježava, kako kod nas, tako i u cijelome svijetu 22. ožujka.

Djeci je omogućen ulazak u pećinu izvorišta, te u strojarnicu i kontrolnu sobu, a sve uz pratnju i edukaciju djelatnika Komunalnog poduzeća.
Prva skupina učenika pristigla je malo iza 9 sati, a dočekali su je zamjenik gradonačelnice Slaven Ivić i direktorica Komunalnog poduzeća Sanja Bebek uz još 5 svojih djelatnika.
Mag. ing. aedif. Krste Živković preuzeo je ulogu vodiča, odnosno učitelja i pružio djeci sve potrebne informacije o srcu kninskog vodoopskrbnog sustava - ''Šimića vrelu'', govorio o tome kako voda dolazi do naših domova, zašto su voda i zaštita vode važni, te odgovarao na mnoga druga dječja pitanja. Djeca su se oduševila unutrašnjošću pećine i čistoćom vode, a poneki su se poželjeli i okupati, naravno, ne znajući da je temperatura vode na izvorištu tek 12 Celzijevih stupnjeva.

Znatiželje nije nedostajalo ni u strojarnici gdje su nas neka pitanja zapanjila promišljenošću i bistrinom, obzirom da su dolazila od učenika redom mlađih od 10 godina. U kontrolnoj sobi im je naš djelatnik na postrojenju Viktor Zelić objasnio kako kontrolira vodocrpilište i što mu sve govore podaci i računalne skice na ekranu.

Potom je uslijedilo druženje uz marendu koju smo osigurali za svu djecu. Isto smo ponovili i s drugom skupinom koja je stigla oko 10:30 sati, a po odlasku smo im podijelili letke i brošure o CS ''Šimića vrelo'' u nakladi Komunalnog poduzeća d.o.o.

Nadamo se kako ćemo u bliskoj budućnosti djeci našeg grada moći prirediti još ovakvih edukativnih druženja.

Pogledajte galeriju fotografija!